Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedziela zwykła

26-10-2014 - 02-11-2014

Ogłoszenia

1. Dziś w Kościołach, których data poświęcenia nie jest znana wyrażamy Bogu wdzięczność za ten dom modlitwy, oraz za ludzi którzy go wybudowali.
  2. Kościoł wyznaje prawdę w życie wieczne dlatego też w tych dniach zacheca nas do wspierania naszych braci i sióstr którzy przeszli brame śmierci modlitwą.Mozemy od 1 do 8 listopada uzyskiwać łaske odpustu zupełnego i ofiarowywać go za zmarłych.Warunki to stan łaski uswiecajacej,nawiedzenie koscioła,przyjęcie Komunii św ,modlitwy Ojcze nasz i Wierze w Boga,oraz modlitwa w intencji Ojca św.
  3. W sobotę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą sie oglądaniem Boga w Jego królestwie. W tych dniach wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie sie przywiazania do grzechów, nawet powszednich, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, przyjęcie Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencji Ojca Świętego.
  4. W niedzielę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tych, którzy potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. 1 i 2 listopada na Cmentarzu Grzebalnym o godz. 10.30 - procesja żałobna do 5 stacji, o gdz. 11.00 - Msza święta.
  5. Zostały wysłane do każdej rodziny kartki wypominkowe.Bedziemy od 3 listopada o godz 16.00 modlić sie za zmarłych z naszych rodzin i tak :3 listopada -Niemirówek;4-Suminek;5-Kunówka,6 - Sumin, 7 - ul. Północna, Jasna i Lubelska, 8 - ks.Boguty,Kniazie,Kamienna,Wola, 9 w niedzielę po Mszach św. o godz. 10.00 - Antoniówka, Huta Tarnawacka,Pauczno, Podhucie, 10 - OHZ, 11-Tarnawatka Tartak-od Wieprzowa,12-Tarnawatka Tartak- od Pańkowa.
  6. Zbrka ministrantów w piątek o godzinie 16.00.
  7. Jest do nabycia prasa katolicka.
  8. Dziękuje za sprzątanie światyni Paniom: Kierepka Joanna, Kierepka Teresa ,Leśniowska Elżbieta, Łaba Marianna, Sylwia Kierepka oraz za ofiarę 60 zł, zostały zakupione chryzantemy.
  9. Po Mszach św. Skauci sprzedają znicze - zachęcam do wsparcia naszych Skautów.
  10. Rocznice zmarłych: + Grzegorz Dudek 3 r, Wacław Matwiejszyn 10, Kamil Kloza 3, Stanisław Welcz 1, Sławomir mazur 4, Eugeniusz Skorupa 10, Zofia Ćmil 4 r.

św. Alfonsa Rodriqueza, zakonnika - wspomnienie dowolne

Imieniny: